CID Easy® VoIP Caller Id


VoIP (Sayısal) telefon sistemleri için geliştirilmiş caller id çözümüdür.

Analog telefon hatları için kullanılan Caller ID cihazlarının VoIP (Sayısal) telefon sistemleri için olan karşılığıdır. Yazılımlarımızın yeni nesil VoIP (sayısal) telefon sistemleri ile de entegrasyonunu sağlar.

Ürünün Ar-ge çalışmaları ve tasarımı firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Türkiye'nin ilk ve tek sayısal telefon caller id çözümüdür

VoIP Caller ID

VoIP (Sayısal) telefon sistemleri ne tür avantajlar sağlar;


Voip Caller id özellik 1Tek telefon numarası üzerinden aynı anda birden fazla çağrıya cevap vermenizi sağlar, telefonlarınızın meşgul çalmasını önler. Askıya alma, bekletme, aktarma gibi fonksiyonları vardır.

Voip Caller id özellik 2Kiralanabilen sanal santral çözümleri sayesinde fiziksel santral satınalma maliyetlerini ortadan kaldırır. Sabit ücreti düşüktür, arama ve görüşme maliyetlerinizi de son derece azaltır.

Voip Caller id özellik 2Özel bir kablo alt yapısı gerekmediğinden, adres değişikliklerinde başvuru yapmadan özgürce telefonlarınızı taşıma imkanı sağlar.

Voip Caller id özellik 2Görüşme kaydı, telesekreter, zamanlanmış karşılama mesajları gibi eski santrallerde pahalı modüller eklemeyi gerektiren araçlar, çok düşük maliyetler ile sisteme dahil edilebilir.

Voip Caller id özellik 2Kurulumu ve taşınması kolaydır. Mobil ve kablosuz ağlarda kullanıldığında herhangi kablo bağlantısı olmadan ağın kapsama alanında özgürce taşınabilir.


Voip Caller id özellik 2Kurulum ve kablomama gerektirmez. WEB ve cihaz tabanlı konfigürasyon araçları sayesinde kolayca yönetilebilir, özellikler ayarlanabilir.


Voip Caller id özellik 2Hizmet sağlayıcıdan bağımsızdır, istediğiniz zaman başka bir servis sağlayıcıya taşıyabilir ve ve ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirilebilirsiniz.


Voip Caller id özellik 2Mevcut telefon hatlarınızın VoIP servislerine taşınması oldukça ucuz (kimi zaman tamamen ücretsiz) ve kolaydır. Tüm taşınma işleminiz bir kaç saat içinde gerçekleşir.

CID Easy® VoIP Caller Id;

handVoIP telefon hatlarında (IP Santral, Sanal Santral, Internet Telefonu vs) kullanılmak üzere tasarlanmış Caller ID çözümüdür. Santral markasından ve servis sağlayıcıdan bağımsız olarak tüm fiziksel IP santral ve sanal santraller ile çalışır.

handHerhangi bir telefon operatörünün sağladığı web servisi değildir. Doğrudan VoIP Caller Id çözümleyen bir araçtır, çağrı geldiği anda Caller ID bilgisi alınır.

handBir web veya Internet üzerinden sorgulama ile çalışmadığından, internete ve sunucuya bağlı gecikme, kopukluk, aksaklık yaşatmaz. Gelen Caller id bilgisini doğrudan VoIP client üzerinden alır.

handOperatörden/santralden bağımsızdır, istediğiniz operatörle ve yerelde (firmanızın içinde) kurulmuş bulunan IP santraller ile de sorunsuz çalışır.

handYaygın olarak kullanılan tüm VoIP telefon sistemleri ile uyumludur.